Karlovy Vary


Město bylo založeno ve 14. století Karlem IV. Podle pověsti je nechal císař vystavět záhy po náhodném objevení termálních pramenů jeho loveckou družinou. V roce 1370  císař udělil Karlovým Varům městská práva. Lázně se těšily přízni mnoha šlechtických rodů i bohatých měšťanů už v 16. století. Kvůli několika přírodním pohromám, jako byly záplavy a požáry, se z této doby zachovalo jen málo budov. Většina architektonických památek pochází z 18. a 19. století, kdy město zažívalo „období hojnosti“. V roce 1775 položil prozíravý Johann Georg Pupp základ hotelu Grand hotel Pupp, v roce 1807 se ve městě začala vyrábět Becherovka, která se brzy stala i v zahraničí známým a vyhledávaným bylinným likérem, přezdívaným někdy „čtrnáctý karlovarský pramen“. Karlovy Vary se postupně staly věhlasným kulturním, společenským a léčebným centrem nejen pro svou polohu, výstavnost  a množství léčivých pramenů, ale pro svůj genius loci, který inspiroval i nejslavnější hosty - Ludwiga van Beethovena a Johanna Wolfganga Goetha.Světové lázně

Karlovy Vary mají největší koncentraci léčivých termominerálních pramenů na světě. Ze 79 pramenů různé vydatnosti se jich 13 používá k pitné kúře.  Daly základ tradici profesionálního lázeňství a terapii založené na léčivých pramenech, které se vyvíjí a zdokonaluje od založení města dodnes. Pomáhají uzdravovat pacienty trpící onemocněními zažívacího ústrojí, poruchami látkové výměny, diabetem, dnou, obezitou, paradontózou, chorobami pohybového ústrojí, nemocemi jater, slinivky,  žlučníku a žlučových cest... Termální minerální prameny se používají v podobě klasických koupelí a pitné kúry, nechybějí ani moderní metody jako kryoterapie, floating, laserová terapie apod. Lázeňskou léčbu i wellness si můžete vychutnat v karlovarských sanatoriích, lázeňských hotelech nebo ve veřejných lázních. 

Centrum obchodu

Karlovy Vary jsou především díky celoročnímu intenzivnímu lázeňskému, turistickému, společenskému a kulturnímu dění také významným centrem obchodu a komerčních aktivit. Věhlas a tradice, výhodná poloha v blízkosti hranic s Německem, letiště, i početná klientela ze zemí bývalého Sovětském svazu z nich činí unikátní místo nových podnikatelských možností, které se rozvíjejí ve sféře obchodu i služeb. Svá manažerská zázemí  a aktivity sem umístily významné společnosti a firmy, realitní kanceláře, developeři, reklamní agentury. Ve městě a jeho okolí je několik prosperujících obchodních center a zón, například Varyáda, Fontána, Atrium a další. Město a jeho hotely nabízejí mnoho reprezentativních prostor a kongresové zázemí pro firemní akce, mezinárodní jednání, slavnostní události s doplňkovým kulturním či sportovním programem. 

Turistika

Velký zájem kulturně orientovaných turistů láká každoroční Mezinárodní filmový festival, který je největším filmovým festivalem v České republice a nejprestižnějším filmovým festivalem ve střední a východní Evropě. Jako jeden z nejstarších je zařazen do kategorie A například spolu s festivaly v Cannes, Berlíně, Benátkách nebo Tokiu. Kromě festivalu jsou zde desítky turisticky zajímavých památek spojených s bohatou historií města a také s tradiční výrobou skla (Moser) a porcelánu (Thun). Karlovy Vary tak každoročně navštíví přibližně 250 000 turistů z celého světa a po Praze jsou druhým nejnavštěvovanějším městem České republiky. Do Karlových Varů cestuje také mnoho lidí za zdravím nejen do lázní, ale rovněž do ordinací a na kliniky privátních dentistů, očních lékařů, gastroenterologů a plastických chirurgů. Karlových Varech a jejich bezprostředním okolí najdou dostatek lékařů specialistů, orientujících se právě na zdravotní turistiku.

Golf

Město nabízí největší koncentraci golfových možností v Česku – celkem deset hřišť. Disponuje také dostihovou dráhou, kde se konají prestižní závody. Pro milovníky výletů do přírody je okolí Karlových Varů ideální svoji nabídkou. Rozhledny, vyhlídky, panoramatické pohledy, pěší vycházky a výlety patří k inspirativním zážitkům. Informační služba města jich nabízí přes dvacet. Přímo ve městě láká k návštěvě Muzeum Becherovky, kde se seznámíte s historií slavného bylinného likéru, Muzeum sklárny Moser nebo podzemí Vřídla, kde poznáte historií pramenů a uvidíte, jak vzniká pověstná „Karlovarská růže“. Mezi doporučenými památkami je také celorepublikový unikát -Vánoční dům v renovovaném zámečku v Doubí, kde návštěvníci pocítí  atmosféru Vánoc v kterémkoli ročním období.